Sahibi yoksa benimdir!

fırat
Çocukken bahçede patlak bir top, sınıfta ucu kırık bir kalem falan bulunca (yani değeri nispeten kaybolmuş) SAHİBİ YOKSA BENİMDİR derdik. Bunu arka arkaya 3 kez söylerdik o sırada sahibi çıkıp benim demezse bizim olurdu. Ben mesela 9 taş oynarken arkadaşlarımın taşını alacağım zaman bile sorardım, bunun sahibi var mı diye! Taş yani bildiğin sokaktaki taş! ama işte öyle üst üste diziliyor ya malum oyunda, engebesiz olması gerek eee bizler Ali Ağaoğlu dönemi çocukları değildik, mahallemizde hiç inşaat olmazdı, taş dediğin şeyi bile bulmak kolay değildi.
Nereden baksanız benim de yaş kemale eriyor 30′u devirdik… :) Yani bizler taşı bile almadan önce sahibi var mı, varsa 9 taş oynayacak mı diye sorardık. Böyle saygılı çocuklar, böyle saygılı bir nesildik. Üstelik hepimiz orta tahsilli ev hanımı annelerin, mahalle çocukları idik. Kimileri beğenmez… Pehh

Şimdi mi? Şimdi utanmasalar gözünden sürmeni çalacak insanoğlu… Benim de az kalsın blogum çalınıyordu. Ne garip değil mi? Bakın neler oldu… : )

Geçtiğimiz cuma günü annemle beraber evde çıkmak üzereydik ki whatsapp grubumuza bir ekran görüntüsü düştü altında da ‘Gülsün bu senin grubun değil miydi yazıyor’ aaa bir de baktım ki 5 yıldır emek verdiğim ikburada’ nın bin küsür takipçili facebook sayfası Özer Koç isimli bir vatandaş tarafından değiştirilerek Yetişkinler için Eğitim mi ya da buna benzer bir şey olmuş, Blog sayfamın adından, kapak fotoğrafına kadar her şey bir kaç dakika içinde değişmiş.

Apar topar bilgisayarı açıp grup sayfasına yorum yazdım ve arkadaş gayet rahat ‘grup sahipsizdi ben de sahip çıktım’ dedi. Son derece rahat, her neyse sayfanın bana ait olduğunu, hemen yönetici olarak atamasını istedim. O sırada bir kaç takipçim, arkadaşım konuya dahil olup bana destek oldular ve Özer Bey lütfedip kendisinin yanına beni de yönetici olarak atadı, bunu yaptıktan sonra da sizi yönetici atadım, eski haline getirebilirsiniz dedi. Yani hadi kapak fotoğrafını geçtim ama grubun adını dahi orijinal haline çevirmeden.

Bu esnada dönen yazışmaların birinde bir tane DÜDÜK ‘bu ne ego arkadaşlar, Özer Bey iade etti’ işte şeklinde bir yorum yaptı. Konunun ego ile alakasını hiç çözmedim, o yorumu hangi akılla yazdı onu hiç mi hiç çözemedim. Arkadaşım ortada dönen olayın adı nedir biliyor musun ‘HIRSIZLIK’ ne demek sahibi yoktu, sahip çıktım. Böyle bir ayıp var mı, kurumsal kimliğinden de mi utanmıyorsun. Gruba yaz, ikburada’ ya girip bana ulaşın kısmından yaz!Bu sayfanın sahibi yoksa talibim de! Senin derdin ulaşıp grubun sahibini bulmak olsa idi şayet emin ol ki bulurdun.

Ama bu bizim toplumumuzun kanayan yarası hep hazıra konma, hep başkasının sırtından geçinme, hep aradan sıvışma! Yok ama o işler öyle olmuyor, emek vermeden yapılan hiç bir işin tadı tuzu olmuyor. Kimsenin kimsenin emeğine, ekmeğine, malına göz dikmediği günler dilerim. Heee bir de not: sahipsiz zannedip her şeye atlamayın, aman diyim birilerinin tersine gelirsiniz, alimallah yakarlar canınızı

Be Sociable, Share!

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>