Biz olmasak haliniz nice olurdu beyler :]

 

Millet olarak bayılırız her özel günde bir eğlence, bir tatil yapmaya. Geçenlerde twitter üzerinden yaptığımız ik sohbetinden şirketlerde kadınlar günü aktivitelerine gelen önerilerden biri kadınlar o gün tatil yapsın olunca epeyce gülmüştüm. Günün adı Dünya Emekçi Kadınlar Günü, ödülü o gün yatmak.. Gerek yok, kadınların buna ihtiyacı yok. Çalışanı, çalışmayanı her türlüsü üreten canlının ödülü yan gelip yatmak olmaz.

Kadınların hepsi çalışıyor, üretiyor. Evde, işyerlerinde, yolda her yerde.. Eskiyi biraz hatırlasanıza devlet dairelerinde işler az olurdu kadınlar ellerinde yün ve şiş örgü örerdi, geçenlerde metrobüste teyzenin biri dantel örüyordu işe giderken dahi aile bütçesine katkı için dantel örüp, satıyormuş. Ev kadınları keza bütün gün evde çamaşır, bulaşık, çoluk, çombalak derken kadın durmuyor..

Durmasın da zaten kadın durursa dünya durur. Haydi beyler kabul edin ama çok özel canlılarız. Dokuz ay karnımızda bir canlı ile yaşarken bir yandan işe gitmeye devam edip, çoğu zaman büyük şehir trafiğinde en az bir saat ayakta yolculuk edip, eve girmeden alış veriş yapıp yemek pişiriyoruz. Bizler muhteşemiz, iyi ki varız :]

Bu arada biz bu sabah tüm kadın çalışanlarımız toplanıp kahvaltı ettik, çoğumuz iş konuşmaktan vazgeçemese de oldukça keyifliydi, üstüne Türk kahvesi ve küçük hediyelerimiz vardı. Ne diyelim  Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

 

Be Sociable, Share!

  Biz olmasak haliniz nice olurdu beyler :]” üzerine 2 düşünce

  1. Çok doğru ve güzel bir yazı olmuş yine.Yuvayı dişi kuşun kurduğu,evin bütçesini bayanların ayakta tuttuğu düşünülürse yılda tek bir gün değil her gün hatırlanmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Kadına karşı şiddetin olmadığı günler olması dileğiyle Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun.Saygılar.

  2. atalarimiz, kadin gõl, erkek sel demisler.Allah dengeyi bu sekilde kurmuş. kibir insani helak eder. ama kadınlarımız :-( es.anne.kız kardeş:-)
   hepsi emanet. onlara sevgi de kusur etmemeliyiz. yunus

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>