Acılarımıza gülümsüyor, yolumuza devam ediyoruz.

Eşit değiliz. Dünyaya bile eşit gelmiyoruz. Lüks hastane odalarında doğanlar, tarlada doğanlar, çöplükte doğanlar.. Varlığa doğanlarla sefalete doğanları nasıl eşit tutarız.

Adaletin ne olduğunu bilemeden büyüyen bir nesil olduk bizler. Varlıkla yokluğun arasındaki uçurumun gitgide korkulacak bir hal aldığı dönemlere denk geldik. Siyasetin çirkinleştiği, seslerin yükseldiği bir gurubun ise artık sesinin hiç çıkmadığı dönemler.

Hal böyle olunca bizim kuşak bir garip oldu. Bizi doğuran, büyüten yetmez gibi şimdi de yöneten x’lerin katiyen anlayamayacağı bir kuşak olduk. Zaman zaman bizim bile kendimizi anlayamadığı..

Zorduk aslında bir çoğuna göre.. Sadakatsizdik, kayıptık. Onlar gibi bir yerde 30 yıl çalışamadığımız için, 20 yaşında evlenip 50′mizde 30. mutsuz evlilik yıldönümüzü kutlayamayacağımız için kayıptık. Başkaldırımızı anlamak yerine bu nesil de çok kendini beğenmiş dediler bize. Onlar darbe görmüş, ihtilal gençleriydi. Tek kanallı dönemin insanlarıydı. Bir paket Sana yağ için 3 saat sıra bekliyorlardı. Bir gecede hayatları değişti onların.. Sabah işlerine gitmek için yola çıktıklarında apar toplar evlerine yollandı onlar. Yolda yürürken çocukların alınlarından tek kurşunla vuruluşunu izledi onlar. Bu ükenin idamları sadece onların gençliğine denk geldi. Ve bu insanlar şimdi bizi beğenmiyor. Yeni yol arayışlarımızı sadakatsizlik, başkaldırımızı ukalalık olarak görüyorlar. Oysa biz sizin acılarınızı küçümsüyor,  kendi acılarımıza gülümseyerek yine ve yeniden yolumuza devam ediyoruz.

Hayat bir fay hattı gibi.. Ya kocaman bir deprem olacak ve hepimizi darmadağan edecek ya da minik minik kırılarak büyük tehlikeyi önleyecek. İşte bizim nesil cesaretle hergün kafasına vuruyor o fay hattının. Sen beni yok etmeden ben seni yok edeceğim diyor. Acılarına gülümsüyor ve yoluna devam ediyor. Artık bizi yargılamak yerine anlayın. Biz artık gelmiyoruz geldik ve çok güçlüyüz. Dün geceye ve Sezen’e Selam olsun.

#direnykusagi

#direngenclik

Be Sociable, Share!

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>