18. İnsan Kaynakları Zirvesi – 2 Açılış ve Fuar Alanları

Bu yıl 13-14 Şubat tarihlerinde MCT tarafından 18. Düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesinden;

 

Ana Oturum Konuşmacıları

Tony Buzan                                      

Bernd Vogel                                    

Jean Twenge                                   

Tanyer Sönmezer                          

Lynne Twist                                     

Yachai Benkler                                

Kursty Groves                              

Dik Veenman                                   

Fazıl Oral                                           

Mehmet Namık Aydın                 

Andy Lothian                                  

Kongre geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Şubat ayında aynı salonda düzenlendi. Didem Tekay ve Alper Utku’nun konuşmasıyla başladı. Onca yıllık profesyonelliğe rağmen o anda elleri titreyen insan hakikaten baş tacıdır. Her defasında  aynı amatör ruhla, aynı heyecanla orada olabilmeyi başarmak nasıl bir duygudur, nasıl bir tutkudur  bunu yaşayarak öğrenmek hayatta ki en büyük hedeflerimden biri.   Sıcacık bir hoş geldin konuşmasının ardından dans gösterisi  başladı. Fuar alanları geçen sene daha mı zengindi emin olamadım. Ama yine de keyifli stantlar vardı, gezgik, uğradık, yarışmalara katıldık. Hiçbir şey kazanamasak da sushi yedik, masaj yaptırdık, sosyal medya üzerinden tanışıp yüz yüze gelemediğimiz dostlarla muhabbet ettik. Aralarda dışarı çıkıp deniz havası alarak kısa molalar verdik. Bu yıl Vodafone sayesinde zirvede hiç sarj problemi yaşamadık. (Bu önemli bir ayrıntı) Kariyer.net’ in geçen yıl olduğu gibi renkli, ışıklı standı karşıladı bizleri bu yıl da. Çikolata ve kurabiyelerle hoş geldin dedi bize kariyer.

Yenibiriş.com’un ana salondan da girişi olan geniş bir salonu vardı. Geçen yıl Steve Jobs kitabını hediye eden  yenibiriş bu yıl da kitap hediyesini sundu bize. Geniş salonunda ilk gün bloggerlar olarak kısa bir buluşma gerçekleştirdik –kısa ama keyifli

Secret CV bu yıl da oradaydı geniş bir alanda her zirvede olduğu gibi katılımcıların fotoğrafını çekiyordu. Bu yıl değişiklikler vardı, kırmızı halı yerini ‘Yılın İK Yöneticisi’ basılı fotoğrafa bırakmıştı : )

Garanti Bankası geniş ziyaretçi alanında Garanti Emeklilik hakkında bilgi veriyor, kısa keyifli bilgi yarışmaları düzenliyor ve sonucu ne olursa olsun küçük bez torbalarda katılımcılara hediyeler sundu. Ayrıca hobi kluplerinin tanıtımında hazırladıklar sushiden de nasibimi aldığım için şanslıydım.

Keşke Finans Bank da biraz daha ilgili çalışanlara yer verseymiş fuar alanında. Dağıttıkları çok şık defterleri ve kalemleriyle herkesin eline birer lacivert Finans Bank logosunu yerleştirmişlerdi ama dediğim gibi keşke biraz daha pozitif olsalardı.

Her şeye rağmen çok keyifliydi, Biz asıl önemli noktaya gelelim işte ana ve paralel oturumdan akıllarda kalanlar.

Be Sociable, Share!

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>