18. İnsan Kaynakları Zirvesi – 1

 

18. İnsan Kaynakları Zirvesi’nin ardından aklımda kalanlar hep olumlu, keyifli anlar.

* Birbirinden kıymetli konuşmacıları dinledik.

* Bugüne kadar yüz yüze görüşme şansı yakalayamadığımız bloggerlarla tanıştık.

* Mct’nin açılış heyecanına tanık olduk.

* Zumba yaptık.

* Köpükten baloncuklar çıkardık.

* Kalpli kurabiyeler yedik.

* Masaj yaptırdık.

* Keyifli fotoğraflar çektik.

* Yılda 2 defa zirveden zirveye görüştüğümüz dostlarla sohbetler ettik.

* Fuar alanıda ki standlardan keyifli hediyeler aldık.

* Müzik dinledik, dans şovları izledik.

* Beden perküsyon neymiş gördük, uyguladık.

* Hep birlikte şahane yemekler yedik.

Zirve öncesi hepimiz orada olmak istedik. Davet edilip, edilmeyeceğimizin gerginliğini yaşadık. Hepimiz için çok ama çok önemliydi orada olabilmek en nihayetinde hepimiz oradaydık. Epey erken gittik uzun zamandır, bloggerlık vesilesi ile tanışsak da çok daha güçlü bağlarla bağlandığımız çok sevdiğim arkadaşlarımla gittim sabah Lütfi Kırdar’a Aydan Çağ, Serhat Kahyaoğlu ve Sevim Demirel. İçinden geçenleri yazmanın bana tanınan, okunan bir blogger olmanın yanı sıra bu kadar kadim, kıymetli, hatrı büyük dostlar getireceğini hiç tahmin etmemiştim. Tüm oturumları erkenci hatta biraz aceleci tavrımızdan ötürü en önden dinledik. Açılışından, kapanışına her anından sonsuz keyif aldığım şahane 2 gün yaşadım. Paralel oturum takvimime Binnur Zaimler dışında sadık kaldım. Binnur Hanım’ın oturumları için önce kayıt yaptırmak gerektiği bilgisine ne yazık ki çok geç ulaşmıştım. Fakat her şerde bir hayır vardır misali bu sayede 1 saatten uzun süre Fazıl Oral’ı dinleme şansım oldu. Tüm isimler aklımda en az 2 önemli cümle bırakmayı başardılar.

Şu anda herkes zirve hakkında yazılarını yazıyor. Herkes nasıl da birbirinden bu kadar farklı, çeşitli, keyifli gözlemler yapmış okudukça şaşırdım, kaçırdığım noktaları bir başka blogger arkadaşımın yakalamış oluşundan da son derece mutlu oldum.  Zirve detayları ile ilgili bir yazı yazmak yerine tüm tweetlerimi, notlarımı derleyerek hem blogumda hem sosyal medyanın diğer kanallarında hem de slidesharede paylaşacağım bir sunum dosyası hazırlamaya karar verdim. Daha verimli ve keyifli olacağını hemde daha geniş okuyucu kitlesine ulaşmayı hedefliyorum böylece.

Bu haftaiçi sunumunu sizlerle paylaşmış olmayı planlıyorum.

Buradan özellikle;

Alper Utku

Didem Gürcüoğlu Tekay

Dicle Sanem Kotan

Meltem Lale Ünal ve diğer adını bilemediğim tüm MCT çalışanlarına, danışmanlarına ve o çok keyifli 2 güne emeği geçen herkese sonsuz teşekkür-ü bir borç bilirim.

Be Sociable, Share!

    18. İnsan Kaynakları Zirvesi – 1” üzerine 1 düşünce

    1. 18.ik zirvesine isim geregi anadolu da oldugum icin katilamadim. ama sizin izlenimlerinizi okumak zirveye katilmis kadar guzel. tesekkur ederim. insallah zirve notlarinizi ve diger goruslerinizi bu hafta okumak nasib olur. saygilarimla yunus korkut

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>